Urząd Gminy Kotla

ul. Głogowska 93
67-240 Kotla

tel. 76-8318-361
      76-8318-313
fax 76-8318-308
e-mail:
gmina@kotla.pl

QR Code Infof JPG

Godziny pracy:
dzień godziny
pn  7:30-15:30
wt  7:30-16:00
śr  7:30-15:30
czw  7:30-15:30
pt  7:30-15:00

Konto bankowe
Bank Spółdzielczy we Wschowie, O/Kotla
nr: 49 8669 0001 0180 8317 2000 0043


 

Gmina Kotla Folder informacyjny

Ścieżka Leśna Dolina Ulotka JPG
 

Regionalny System Ostrzegania - aplikacja na android

Strona główna

Piknik Rodzinny i Dzień Dziecka

wtorek, 05 czerwca 2018 09:50
-
altZespół Szkolno - Przedszkolny w Kotli we współpracy z Gminą Kotla i Ochotniczą Straż Pożarną w Kotli w dniu 2 czerwca 2018 r. na terenie rekreacyjno - sportowym w Kotli zorganizował Piknik Rodzinny i Dzień Dziecka wraz z poborem krwi pod hasłem „Znajdź czas, podziel się krwią przed wakacjami” w ramach promocji krwiodawstwa na terenie gminy Kotla. Był on podsumowaniem rocznej współpracy z RCKiK we Wrocławiu Terenowego Oddziału w Głogowie w ramach projektu „Twoja krew – moje życie. Razem pokonamy smoka”.Tego dnia na scenie zaprezentowali swoje umiejętności wokalno – taneczne uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kotli. Jedną z wielu atrakcji był pokaz Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Kotla. Urozmaiceniem imprezy był odbywający się po raz pierwszy Turniej Rodzin, podczas którego trzyosobowe drużyny rywalizowały w konkurencjach sportowych.
Z okazji Dnia Dziecka prosto z Krainy Disneya przybyli Myszka Miki z Minnie oraz Kaczor Donald z Daisy, którzy obdarowali dzieci słodkościami. Dla najmłodszych przygotowano również konkurencje sportowe. Każde uczestniczące w nim dziecko otrzymało nagrodę. Piknik uświetnił pokaz strażaków z OSP w  Kotli, którym serdecznie dziękujemy. Podczas pikniku rozstrzygnięto konkurs plastyczny zorganizowany przez zespól Szkolno – Przedszkolny w Kotli przy współpracy z RCKiK we Wrocławiu TO Głogów pod hasłem „Oddając krew -  darujesz życie”. Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody, a wszyscy uczestnicy drobne upominki ufundowane przez sponsorów oraz RCKiK we Wrocławiu TO Głogów.
Przez cały czas trwania imprezy dla uczestników otwarta była kawiarenka, gdzie można było wypić kawę, zjeść ciasto, kiełbasę z grilla lub grochówkę.
Dodatkowymi atrakcjami był kiermasz książek, kącik urody (stoisko fryzjerskie i kosmetyczne),  masaż relaksacyjny.
Ponadto na scenie znane przeboje prezentował zespół muzyczny „Sing”.
Dzięki zaangażowaniu wielu osób i słonecznej pogodzie impreza przebiegła pomyślnie, a wszyscy świetnie się bawili.
W czasie akcji zebrano ponad 10 litrów krwi – po raz kolejny przyczynimy się do uratowania komuś życia.
Pracownicy Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kotli serdecznie dziękują  sponsorom oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację imprezy.

Galeria zdjęć